टोकियोमा पत्रकार अनुशिक्षण नोभम्बरमा, डिसेम्बरमा गुन्माकेनका संघसंस्थासंग अन्तर्क्रिया गर्ने

  नयाँ बिहानी प्रकाशित मिति :  555 पटक हेरिएको

१३ नोभेम्बर,

टोकियो जापान,

नेपाल पत्रकार महासंघ जापान शाखाले आगामी नोभेम्बर २४ तारिख आईतबार पत्रकारहरु लक्षित ‘पुनर्ताजगी तथा क्षमता अभिवृद्दी अनुशिक्षण’ कार्यक्रम आयोजना गर्ने भएको छ । 

जापानमा क्रियाशिल संचारकर्मीहरुको चाहना अनुरुप, विषय विज्ञहरुको उपस्थितिमा प्रशिक्षण कार्यक्रम गर्न लागिएको हो । नेपाल टेलिभिजनका अध्यक्ष तथा नेपाल पत्रकार महासंघका निवर्तमान अध्यक्ष डा. महेन्द्र बिष्ट तथा अनुभव र ज्ञानले विशिष्ट पहिचान बनाउन सफल संचारकर्मी देवेन्द्र सुवेदीको प्रशिक्षण रहने कार्यक्रममा, समसामयिक पत्रकारिता, परिवर्तित् सम्भावना,चुनौती, प्रविधि तथा पत्रकारिता नीति एवं खेल पत्रकारिता र राष्ट्रीय गौरव विषयमा अनुशिक्षण गरिने नेपाल पत्रकार महासंघ जापानका आचार संहिता, नीति तथा प्रशिक्षण विभागका संयोजक चन्द्र खनालले जानकारी दिए। 

कार्यक्रममा सहभागी  हुनका लागि प्रतिव्यक्ति ३ हजार ५ सय येन शुल्कको व्यवस्था गरिएको छ । बिहान ११ बजेबाट साँझ ७ बजेसम्म संचालन हुने कार्यक्रम अनुशिक्षणमा सहभागी हुनेहरुलाई प्रमाण पत्र पनि दिइनेछ भने, खाना तथा नास्ताको समेत प्रबन्ध गरिने आयोजकले जनाएको छ । कार्यक्रमको खाका यसप्रकार तय गरिएको छ । 

( कार्यक्रम, तालिका)

त्यस्तै गरी आगामी डिसेम्बर १५ तारिख, गुन्मा केनमा क्रियाशिल नेपाली संघसंस्थाहरुसंग अन्तर्क्रिया गर्ने पनि महासंघले जनाएको छ । 

डिसेम्बर १५ तारिख गुन्माकेनमा हुने कार्यक्रममा गुन्माकेनमा क्रियाशिल नेपाली संघ-सस्थाहरुसँग अन्तरक्रिया गर्ने भएको छ । महासंघले आफ्नो दोश्रो बैठकबाट निर्णय गरि, संस्थाको काम कारबाहीलाई सहज बनाउन  विभिन्न विभाग गठन गरी, सम्बन्धित विभागलाई जिम्मेवारी दिएको छ भने, सोहि दिन गुन्माकेनमै संस्थाको नियमित तेस्रो बैठक पनि बस्ने बताएको छ । कार्यक्रम महासंघ जापान शाखाको संघसंस्था समन्वय विभागको आयोजनामा हुनेछ भने कार्यक्रमलाई जापान शाखाका संघ संस्था समन्वय विभागका सह-संयोजक सागर देवकोटाले सहजिकरण गर्ने जानकारी महासंघले दिएको छ । 

तपाईको प्रतिक्रिया