भारतिय दुतावासले निशुल्क दिएको एम्वुलेन्स भाडामा लाएर व्यापार गर्दै नेकपाका नेता बास्कोटा

प्रकाशित मिति :  480 पटक हेरिएको

 

मोरङ । प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलीको नजिकको मान्छे हुँ भनेर पथरीमा ट्याँइट्याँइ गरि हिड्ने नेकपाका नेता युवराज बास्कोटाले भारतिय दुतावासबाट निशुल्क ल्याएको एम्वुलेन्स भाडामा लाएर व्यापार गर्ने गरेको खुलासा भएको छ ।

४ वर्ष अघि भारतिय स्वतन्त्रता दिवसका अवसरमा कर छुट सहित प्रतिष्ठानले को २ च १२५ नम्वरको एम्वुलेन्स ल्याएको थियो ।२६ अगष्ट २०१६ मा भारतिय दुतावासले आयोजना गरेको कार्यक्रममा टाटाको सुमो गोल्ड एम्वुलेन्स प्रयोजनका लागी दिइएको थियो ।

२ वर्ष सम्म पथरीशनिश्चरेमा राखेर सेवा दिइए पनि २ वर्ष अघि वास्कोटाले सो एम्वुलेन्स विराटनगरको रुपा पराजुली ट्रष्टलाई भाडामा दिएका थिए ।

एम्वुलेन्स चालक संघका अध्यक्ष समेत रहेका रुपा पराजुली ट्रष्टका संन्चालक चन्द्र पराजुली लाई वार्षिक १ लाख २५ हजार रुपैयाँमा वास्कोटाले भाडामा दिएका हुन् ।

भारतिय दुतावासवाट अनुदानका रुपमा पाएको एम्वुलेन्स भाडामा दिएका वास्कोटाले सो एम्वुलेन्स संन्चालन गर्न नसकेरै भाडामा दिएको स्विकार गरेका छन् । ‘एम्वुलेन्स चलाउन नै धौ भयो वाध्य भएर भाडामा दिएको हो’उनले भने ।

त्यसो त एम्वुलेन्स संन्चालन गर्ने कार्य्विधी विपरित वास्कोटाले एम्वुलेन्स भाडामा दिएको जानकारहरु वताउछन् ।वास्कोटाले ल्याएको एम्वुलेन्स रुपा पराजुलीलाई भाडामा लगाए पनि सो ट्रष्टका संन्चालक चन्द्र पराजुलीले विराटनगरका चिमोरीया थरका व्याक्तिलाई एम्वुलेन्स भाडामा लगाएको बताइएको छ ।

एम्वुलेन्स संन्चालन निर्दे्शिका विपरित वास्कोटाले सामाजीक सेवामा लगाउनु पर्ने एम्वुलेन्स भाडामा लगाएर आर्थिक जोहो गरेको देखिन्छ ।पथरीशनिश्चरेका लागी भनेर कर छुट सहित ल्याइएको एम्वुलेन्स हाल विराटनगरको अस्पताल क्षेत्रमा संन्चालनमा रहेको छ ।

तोकिएको स्थानमा एम्वुलेन्स संन्चालन गर्नु पर्ने कार्य्विधी रहे पनि त्यसलाई लत्याउदै बास्कोटाले एम्वुलेन्स व्यापारका लागी प्रयोग गरिएको देखिन्छ ।ग्रामिण भेगमा संन्चालनका लागी ल्याइएको सो एम्वुलेन्स विराटनगरमा भाडामा दिएर वास्कोटाले कमाउ धन्दा थालेको स्थानीयहरुले बताएका छन् ।

बास्कोटा नेकपा प्रदेश नम्वर १ का कमिटी सदस्य समेत हुन । उनकै अगुवाइमा पथरी शनिश्चरेमा स्थापना भएको इन्द्रकमल वास्कोटा प्रतिष्ठानलाई भारतिय दुतावासले ४ वर्ष अघि प्रतिष्ठानलाई प्रयोजनका निशुल्क एम्वुलेन्स दिएको थियो ।

प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलीको निकटको मान्छे हुँ भनेर हिड्ने बास्कोटाले आफ्नै बुवा आमाको नाममा प्रतिष्ठान स्थापना गरेका हुन् ।उक्त प्रतिष्ठानमा उनका आसेपासे, आफन्त र नजिकका मान्छे सदस्य छ्न ।

तपाईको प्रतिक्रिया