विश्वमा ९ लाख ४४ हजार कोरोना संक्रमितको मृत्यु,३ करोड ३० हजार संक्रमित

प्रकाशित मिति :  175 पटक हेरिएको

काठमाडौं । विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमितको संख्या ३ करोड ३० हजार नाघेको छ ।

गत डिसेम्बर अम्तिममा चिनको वुहानमा देखिएको कोरोना हाल २ सय १६ देशमा फैलिएको छ । विश्वमा कोरोना भाईरस संक्रमितको संख्या ३ करोड ३० हजार ८ सय नाघेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ । संक्रमितमध्ये २ करोड १७ लाख ९२ हजार ८ सय भन्दाबढी निको भएका छन् । यस्तै, कोरोना संक्रमणका कारण विश्वभर ९ लाख ४४ हजार ७ सय भन्दाबढीको मृत्यु भएको छ ।

पछिल्लो २४ घण्टामा ३ लाख ७ हजार भन्दाबढी संक्रमण पुष्टि भएको छ भने ६ हजार बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ७२ लाख ८८ हजार बढीको विभिन्न अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ भने ६१ हजार २ सय बढीको अवस्था गम्भीर रहेको छ ।

कोरोना संक्रमणका कारण सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा संक्रमितको संख्या ६८ लाख २८ हजार ३ सय नाघेको छ । कोरोनाका कारण २ लाख १ हजार ३ सय भन्दा बढीको मृत्यु भएको छ भने ४१ लाख १९ हजार भन्दाबढी मानिस निको भएका छन् । यस्तै, भारतमा कोरोना संक्रमितको संख्या ५१ लाख १५ हजार ८ सय नाघेको छ । भारतमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ८३ हजार २ सय २३ पुगेको छ भने ४० लाख २२ हजार भन्दाबढी संक्रमणमुक्त भएका छन् । ब्राजिलमा ४४ लाख २१ हजार ६ सय भन्दाबढी मानिस संक्रमित भएका छन् भने १ लाख ३४ हजार १ सय बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ३७ लाख २० हजार भन्दाबढी निको भएका छन् ।

तपाईको प्रतिक्रिया