पछिल्लो २४ घण्टामा विश्वमा कोरोना संक्रमणबाट ३,८५२ को मृत्यु,मृत्यु हुनेको संख्या १० लाख नाघ्यो

प्रकाशित मिति :  213 पटक हेरिएको

काठमाडौं । विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या १० लाख नाघेको छ ।

पछिल्लो २४ घण्टामा ३ हजार ८ सय ५२ जनाको मृत्यु भएसँगै कोरोना संक्रमणले विश्वभर मृत्यु हुनेको संख्या १० लाख २ हजार ३ सय ८९ पुगेको छ । यस्तै, पछिल्लो २४ घण्टामा २ लाख ५० भन्दा बढीमा संक्रमण पुष्टि भएसँगै विश्वमा कोरोना संक्रमितको संख्या ३ करोड ३३ लाख ४ हजार ६ सय ६६ पुगेको छ ।

संक्रमितमध्ये २ करोड ४६ लाख ३४ हजार २ सय भन्दाबढी निको भएका छन् भने अहिले विश्वमा ७६ लाख ६७ हजार ९ सय भन्दा धेरै सक्रिय संक्रमित रहेको वल्डोमिटरमा उल्लेख छ ।

कोरोनाको संक्रमणका कारण सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा संक्रमितको संख्या ७३ लाख २१ हजार ३ सय नाघेको छ । यस्तै, २ लाख ९ हजार ४ सय बढीको मृत्यु भएको छ भने ४५ लाख ६० हजार ४ सय भन्दाबढी निको भएका छन् ।

छिमेकी मुलुक भारतमा ६० लाख ७३ हजार ३ सय ४८ जना संक्रमित भएका छन् । भारतमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ९५ हजार ५ सय ७४ पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ५० लाख १३ हजार ३ सय भन्दा धेरै निको भएका छन् । ब्राजिलमा ४७ लाख ३२ हजार ३ सय भन्दाबढी संक्रमित भएका छन् भने १ लाख ४१ हजार ७ सय बढीको मृत्यु भएको छ । संक्रमितमध्ये ४० लाख ६० हजार भन्दाबढी निको भएका छन् ।

तपाईको प्रतिक्रिया